چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟

بازاریابی دیجیتال

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟

  • به‌طور متوسط 60% زمان روزانه بازاریابان، به فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال اختصاص دارد.
  • در سال 2016 حداقل 50% کمپانی‌های فعال، بخش بازاریابی محتوایی راه‌اندازی خواهند کرد.
  • 50% از شرکت‌های بزرگ در بازاریابی دیجیتال هزینه می‌کنند، اما برایش برنامه‌ای ندارند!
  • 80% درصد کاربران پیش از خرید اجناس، به تحقیق و بررسی در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازند.

آمار و ارقام بالا را قبول ندارید؟ نسبت به شبکه‌های اجتماعی تردید دارید؟ یا به‌کلی از رسانه‌های آنلاین فرار می‌کنید؟ با این وجود باید متوجه شده باشید که جهان اطراف ما، به سمت دیجیتالی شدن می‌رود. نگاهی به افراد خانواده و اطرافیانتان بیندازید. موبایل‌های هوشمند و دستگاه‌های جدید، سبک زندگی همه‌ را متحول کرده‌اند. اتفاقی که در سطح جهانی رخ داده و کاربران ایرانی هم از این قافله عقب نمانده‌اند. بیش از 30 میلیون اسمارت‌فون در ایران فعال بوده و هر کدام از این دستگاه‌ها، فرصتی جذاب و به‌صرفه برای جذب مشتریان و مخاطبان وفادار است.

شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های دیجیتال، جهان را فتح کرده‌اند. برندها و شرکت‌های مختلف چاره‌ای جز پذیرش این تغییرات ندارند. مگر آن‌که بخواهند از رقبایشان عقب افتاده و شاهد جذب مشتریان توسط کمپانی‌های رقیب باشند. رقبایی که برنامه‌های مدونی برای بازاریابی دیجیتال دارند و اهمیت شبکه‌های اجتماعی را درک می‌کنند.

دنیای دیجیتال فرصت‌های یکسانی را در اختیار شرکت‌های مختلف قرار می‌دهد. مزایای متعددی برای مالکان برندها و مشتریان آن‌ها داشته و با عادت‌هایشان سازگاری دارد.

برخی از این امتیازات را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

  1. ارزان‌تر است: هزینه تبلیغات تلویزیونی یا چاپ آگهی در نشریات معتبر، حتی برای کمپانی‌های ثروتمند هم گزاف به نظر می‌رسد. شرکت‌های کوچک‌تر نیز توانی برای استفاده از این خدمات ندارند. از سوی دیگر شاهد افول رسانه‌های چاپی در سبد مصرف مخاطبان هستیم و کانال‌های تلویزیونی هم مانند گذشته، تاثیرگذاری تضمین شده‌ای ندارند؛ اما شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های محبوب، با هزینه‌ای بسیار کمتر همان امکانات را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند. می‌توانید به کمک این ابزارها، تبلیغ و پیام‌هایتان را در پیش چشم میلیون‌ها مخاطب احتمالی قرار دهید.
  2. انعطاف‌پذیر است: ویژگی ممتازی که هر مدیری را وسوسه می‌کند. آگهی‌های شما در تلویزیون یا روزنامه، به همان زمان و مکان محدود هستند؛ اما تبلیغات دیجیتال تاریخ انقضا ندارد. یک کمپین یا آگهی موفق، می‌تواند حتی یک سال بعد هم مخاطبان جدیدی را جذب کند. در حالی که تبلیغات هنگفت تلویزیونی شما را باید در آرشیوهای صداوسیما پیدا کرد و مشتریان نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی مجددی داشته باشند.
  3. قابل اندازه‌گیریست: هر فعالیتی در بازاریابی دیجیتال، حاصلی ملموس و قابل درک خواهد داشت. کمپین‌ها و جریان تولید محتوای شما، پس از مدتی نتایجی مشخص را نشان می‌دهند؛ و می‌توانید میزان موفقیت یا شکست برنامه‌هایتان را به‌درستی اندازه‌گیری کنید. به‌عنوان یک مدیر و تبلیغ دهنده، هیچ‌چیز مهم‌تر از این نیست که بفهمید منابع مالی شما برای چه چیزهایی هزینه شده و چه نتیجه‌ای در بر داشته است.

بازاریابی دیجیتال و تولید محتوای خلاقانه، به تیم‌های تخصصی و توانمندی احتیاج دارد؛ گروه‌های کارشناسی که به‌طور تمام‌وقت این فضا را رصد کرده و با آخرین تغییرات و فرصت‌هایش آشنا باشند. همچنین حضور موفق در دیجیتال مارکتینگ، به برنامه‌ریزی و صبر هم نیازمند است. عواملی که هر کدام در کنار یکدیگر، نقشی اساسی در جذب مخاطبان وفادار برای برندها ایفا می‌کنند.

انتخاب میان رهبر یا پیرو بودن، در هیچ زمانی به این اندازه آسان نبوده. سرنوشت تجارت و شرکت شما، در اختیار خودتان است. به شبکه‌های اجتماعی و دنیای دیجیتال اعتماد کنید، یا عقب بایستید و شاهد برنامه‌های خلاقانه و جذاب رقبایتان باشید. کاربران همیشه آنلاین اطرافتان، برایتان انتظار نخواهند کشید.

مشتریان در حال مهاجرت و ساختن زندگی دوم و موازی‌شان در فضاهای دیجیتالی هستند. برندهایی که فرصت حضور در بهترین مکان‌های تجاری این سرزمین جدید را از دست بدهند، کار دشواری برای جلب نظر مخاطبان خواهند داشت. می‌خواهید در کدام گروه باشید؟ این یک انتخاب بزرگ و حیاتی برای کسب‌وکارتان است. رهبر بازار شده تا دیگران از شما پیروی کنند، یا دنباله‌روی حرف‌ها و تصمیمات دیگران باشید.

انتخاب با شماست


حضور نداشتن در فضاهای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی، فقط باعث می‌شود رقبا از شما پیشی گرفته و مشتریان  وفاداری به دست آورند. اگر برای شروع یا بهبود فعالیت‌های آنلاین و دیجیتالی‌تان آمادگی دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید یا برای دریافت اطلاعات بیشتر،  فرم اولیه درخواست مشاوره را پر کنید.

چرا بازاریابی دیجیتال؟
چهل و شش درصد کاربران برای خرید یک کالا، روی شبکه های اجتماعی صد در صد حساب می‌کنند.